2016-04-01

Kreatyna - Poco, na co...

Mądrość ludowa głosi, że czerwone mięso skutecznie wspomaga budowanie siły oraz masy mięśniowej. Współczesne badania dowiodły, że spowodowane jest to m.in.: wysoką zawartością Kreatyny, związku, który występuje również w naszym organizmie i który pomaga w dostarczaniu energii do wszystkich komórek ciała, a w szczególności do komórek mięśniowych.

Suplementy zawierające Kreatynę stały się hitem natychmiast po wprowadzeniu ich na rynek i do dziś dnia pozostają najpopularniejszą i najskuteczniejszą grupą produktów - ich przyjmowanie skutecznie podnosi poziom Kreatyny w mięśniach, a to przekłada się na zwiększenie poziomu siły, wzrost wytrzymałości, podniesienie mocy eksplozywnej, skrócenie czasu potrzebnego na regenerację potreningową oraz nasilenie procesów anabolicznych. Obecnie na rynku znajduje się wiele różnych form Kreatyny, a każda z nich ma swoje unikalne właściwości.

- Monohydrat kreatyny

Monohydrat Kreatyny to pierwsza forma Kreatyny, która pojawiła się na rynku. Do dziś dnia pozostaje bardzo popularna i polecana na pierwszy kontakt z tą grupą produktów. Dzięki zdolności do wiązania dużej ilości wody w mięśniach wytwarza korzystne dla ich wzrostu środowisko.

- Jabłczan kreatyny TCM

Jabłczan Kreatyny to połączenie Kreatyny oraz Kwasu Jabłkowego. Cechuje się lepszą rozpuszczalnością, szybszym wchłanianiem oraz mniejszym stopniem konwersji do nieaktywnej Kreatyniny. Kwas Jabłkowy wykorzystywany jest w Cyklu Krebsa i wspomaga działanie Kreatyny.

- Kreatyna HCL

Kreatyna HCL jest wyjątkowa pod względem swojej rozpuszczalności - praktycznie całkowicie rozpuszcza się w wodzie, co sprawia, że wchłania się błyskawicznie po spożyciu, a nasz organizm może bardzo skutecznie ją wykorzystać. Dodatkowo stopień w jakim ulega konwersji do nieaktywnej Kreatyniny jest bardzo niski, dzięki czemu stosując Kreatynę HCL możemy przyjmować o wiele niższe dawki niż w przypadku pozostałych form.

- Etyl Ester Kreatyny

Etyl Ester Kreatyny to połączenie Kreatyny z cząsteczką organicznego Estru Etylowego. Skutkuje to podniesieniem biodostępności związku, a tym samym nasileniem pozytywnego wpływu Kreatyny na sylwetkę oraz parametry wysiłkowe.

- Kre-Alkalyn

Kre-Alkalyn to opatentowana forma Kreatyny, która zawiera specjalny bufor podnoszący jej pH do 12. Dzięki temu charakteryzuje się lepszym wchłanianiem, jest bardziej stabilna i w mniejszym stopniu ulega konwersji do form niekatywnych.

- Stacki kreatynowe

Stacki Kreatynowe to połączenie różnych form Kreatyny. Oferują one szersze spektrum działania niż w przypadku przyjmowania tylko jednej formy.


- Inne formy
W wyniku poszukiwania sposobu zwiększenia skuteczności działania Kreatyny powstał szereg jej form, które mogą zostać wykorzystane aby znacząco poprawić wyniki treningowe.

pixel